Zengin SitesiZengin Sitesi Yeni İş Fırsatları En Çok Para Kazandıran İşler

Maske inadı bitmiyor!

Dün yaşanan olayda, İstanbul’da maske takmayan bir grup, zincir marketin şubesine girdi.

Grup bir süre sonra kendilerini maske takmaları konusunda uyaran kasiyer ile tartışmaya başladı. Maskesi olmayan bir müşteri; kasiyere ‘terbiyesiz’ diyerek, maske takmadıkları için kendilerine alışveriş yaptırmadığını söyledi.

Grup, polisi arayacaklarını söyleyerek kasiyerden şikayetçi olacaklarını belirtti. Yaşanan o anlar cep telefonu kamerasına kaydedildi.

Bursa’da da dün sabah erken saatlerde otobüse maskesiz binen bir kadın; otobüs şoförü tarafından maskesini takması konusunda uyarıldı.

Maske takmak istemeyen kadın; şoförün uyarılarına rağmen yolcuların sağlığını tehlikeye atıp otobüse binip yerine oturdu. Duruma önce şaşıran otobüsteki maskeli diğer yolcular da kadından maske takmasını isteyince tartışma yaşandı.

Kadın tüm yolculara ve otobüs sürücüsüne rağmen maske takmamakta direnince şoför kadından aşağıya inmesini; aksi taktirde otobüsü hareket ettirmeyip polis çağıracağını belirtti. Buna rağmen maske takmayacağını söyleyip bağıran kadın, telefonuna sarılıp BURULAŞ’ı arayıp sürücü hakkında şikayetçi oldu.

O anlar otobüsteki bir yolcu tarafından cep telefonu ile saniye saniye kaydedildi.

Üç gün önce de İstanbul’da, Gebze-Halkalı Marmaray Hattı’nda 2 kadın yolcu, diğer yolculardan gelen uyarılara rağmen maskelerini takmadı. Güvenlik görevlileri de tren hareket ederken, 2 kadını ikna etmeye çalıştı.

Yaklaşık 10 dakika süren ikna çabaları da fayda etmeyince tren Pendik’te durduruldu. Güvenlik amiri gelerek 2 kadın yolcunun inmesini istedi.

Ancak kadınlar avukatları gelmeden inmeyeceklerini söyledi. Bu esnada tren birkaç dakika bekletildi.

Diğer yolcular da işlerine geç kaldıklarını söyleyerek duruma tepki gösterdi. Bunun üzerine 2 kadın güvenlik görevlileri tarafından zorla indirildi.

KORONAVİRÜS SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

yeni meslekler 2019,