Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Zengin SitesiZengin Sitesi Yeni İş Fırsatları En Çok Para Kazandıran İşler

Borcam Nedir, Neyden Yapılır?

Ev hanımlarının sıkça kullanmaya başladğı borcam, hem fırında yemek pişirirken hem de saklama kabı olarak sıklıkla kullanılan malzemelerden bir tanesi haline geldi. Son zamanlarda bor madeni ile ilgili çıkan tartışmalardan sonra insanlarda borcam da bordan mı yapılır diye merak etmeye başladılar. Borcam neyden yapılır, borcam nedir sorusunun cevapları haberimizin detaylarında…

Ev hanımlarının yemek yaparken fırın kabı olarak imdadına yetişen aynı zamanda saklama kabı olarak da kullanılan borcam neyden yapılır sorusunun cevabı oldukça merak ediliyor. 

Borcam nedir?

Borcam, adından da anlaşılacağı gibi yapımında borik asit kullanılan ve bu sayede sıcaklık etkisiyle daha az genleşen, sıcaklığa ve sıcaklık değişimlerine karşı direnç kazandırılmış cam türüdür.

-30 derece ile 300 derece arasındaki sıcaklık değerlerinde uygun şartlarda (yavaş ısıtıp yavaş soğutma) kullanılabilen ve 180 derece ani sıcaklık değişimlerine dayanıklı cam türüdür.

Borcam neyden yapılır?

Borcam içerisinde bor maddesi bulunmaktadır. Bor bileşenlerinin ana kullanım alanı çamaşır makinelerinde beyazlatıcı olarak ve ısı yalıtımında kullanılan cam elyafının bileşenleri olarak kullanılmaktadır.  Bor bileşeninin borcamda kullanılmasının amacı ısıya dayanıklı olmasını sağlamaktır.

Borcamın özellikleri

1- Borcam mutfağınızda kullanabilceğiniz sağlıklı malzemeler arasında yer almaktadır.

2- Temizlemesi kolaydır.

3- Borcamın bulaşık makinesinde yıkanabilme rahatlığı vardır.

4- Yüksek ve düşük sıcaklıkta kullanım sağlanabilir.

5- Genleşme katsayısı soda camının 3 katıdır.

6- Termal şok dayanımı oldukça yüksektir.

Bir önceki yazımız olan Demirhindi Nasıl Yenir? başlıklı makalemizde haber, haberi ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2019 model otomobiller
evden eve nakliyat, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık gaziantep, evden eve nakliyat gaziantep, evden eve taşıma