Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Zengin SitesiZengin Sitesi Yeni İş Fırsatları En Çok Para Kazandıran İşler

Borusan’dan Leyla Gencer Anısına

Geçen 10 yıl boyunca Leyla Gencer’i Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın sezon programında yer verdiği bir operanın konser versiyonuyla anan Borusan Sanat, 10. yıl için özel bir projeyi hayata geçirdi.

‘Donizetti Queens’ adlı bu proje, bestecinin İngiltere tarihinin üç kraliçesini konu alan ‘Anna Bolena’, ‘Roberto Devereux’ ve ‘Maria Stuarda’ operalarını Leyla Gencer’in yorumuyla müzikseverlere ulaştırmayı hedefliyor.

Gencer’in dev repertuvarının içinde Donizetti operaları çok özel bir yere sahip. 

Proje, Leyla Gencer’in ‘Anna Bolena’nın 11 Ağustos 1958’de RAI Milano, ‘Roberto Devereux’nun 2 Mayıs 1964’te Napoli’deki San Carlo Tiyatrosu ve ‘Maria Stuarda’nın 2 Mayıs 1967’de Floransa’daki canlı kayıtlarını bir araya getiriyor. KÜLTÜR SANAT SERVİSİ

Bir önceki yazımız olan Ankara Keçisinden Sof Kumaşa başlıklı makalemizde Ankara, Ayaş ve Eylül hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2019 model otomobiller
evden eve nakliyat, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık gaziantep, evden eve nakliyat gaziantep, evden eve taşıma