yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,

Erdoğan: Bu çağrım Diyarbakır’la birlikte 85 milyonadır

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

Bu kentin her taşında tarihin ve medeniyetin kalbi atıyor. Peygamber yoldaşlarının izi sürülüyor. Dicle’nin ve Fırat’ın coşkusu, rahmeti, asaleti bu kentin her karış toprağında kendini muhakkak ediyor. Şu anda karşımdaki mükemmel topluluk motamot bunu haykırıyor.

Bereketli hilalin sembolü bu kent, kardeşliğin, barışın, birlikte hayatının timsali olarak daima başı dik durmuştur. Birlik ve beraberliğinin ahdini yüreğine yazan bu kenti her şeyiyle seviyoruz. Bu sevgiyle Diyarbakır’ın tüm ilçelerini, mahallelerini, sokaklarını başka farklı selamlıyorum. Diyarbakır’ın büyük şahiri Ahmet Arif ne diyor ‘Bunlar engerek ve çiyanlardır.

Bunlar aşımıza ekmeğimize göz koyanlardır

Bunlar aşımıza ekmeğimize göz koyanlardır. Teşhis bunları, teşhis da büyü.’ Diyarbakır 40 yıldır ekmeğine taş koyanlara birliğini ve beraberliğini koruma etmenin gayretini veriyor. Geçmişte bu kente yapılan zulümler oldu mu? Elbette oldu. Eski Diyarbakır Cezaevi bunun şahidi değil mi? İşine, aşına, özgürlüğüne göz dikmeye kalkanların zulmü daha vicdansız daha ahlaksızdır.

Bunlar katil, bunlar terörist

Kardeşlerim, Kürt kardeşlerimi sokağa dökerek 51 yavrumuzu Diyarbakır’da öldürmediler mi? Artık bu Selo nerede? Yasin Börü yavrumuzu bunlar şehit etmediler mi? Ya bu yavrularımızın üzerinden otomobillerle geçerek bunları şehit etmediler mi? Bunların kederi Kürt, mürt falan değil. Bunlar katil, bunlar terörist. Bu teröristlere 14 Mayıs’ta gerekli dersi vermeye var mıyız? Öyleyse durmak yok yola devam!

Kendi topraklarına silah doğrultanlara öteki ne denir?

Evlatlarının hasretiyle yanan Diyarbakır annelerine bile tahammül edemeyenlerin insanlıkla ilgisi yoktur. Esasen bunların sıkıntısı hiçbir vakit Diyabakır olmadı. Bunların söyledikleri o süslü cümlelerin gerisindeki gerçek kimlikleri, parasını verenin Türkiye’ye karşı kullandığı birer katiller ordusu olduklarıdır. Kollarına kim girerse kendi topraklarına silah doğrultanlara diğer ne denir?

Öyle olmasaydı yürüttüğümüz tahlil sürecinde uzattığımız kısma hançer saplamazlardı. Kaygısı hukuk olanın yapacağı iş silahı bırakıp bu ülkenin ortak geleceğimizdeki yerini almaktır. Lakin o denli yapmadılar. Bunlara verilen gören emperyalizmin uşaklığını yapmaktır.

Benim Kürt kardeşlerimi de bu türlü kandıracaklarını sanıyorlar

Sizlerin oyuyla bu millete düşmanlık yapan, ideolojik sapkınlıkları meclise gönderenlerin Diyarbakır’a hizmet üzere bir uğraşı olabilir mi? Kardeşlerim, Kandil’den ne diyorlar? Kandil’den Bay Bay Kemal’i destekleyeceklermiş. Oradan talimat veriyorlar. Benim Kürt kardeşlerimi de bu türlü kandıracaklarını sanıyorlar.

Beyaz torosların, eli kanlı canilerin dolaştığı bir Türkiye fotoğrafına asla yer yoktur. Olmayacaktır. Namluyla sivil siyaseti kabul etmediysek, PKK’sından FETÖ’suna terör örgütlerinin siyasetinin yönlendirdiği bir Türkiye’yi kabul etmeyeceğiz.

20 yıl evvel Diyarbakır neydi

Bölücü örgütün milleti canından bezdirdiği bir Türkiye’ye de razı olmayacağız. Biz müreffeh özgür ve inançlı bir Türkiye istiyoruz. 20 yıl evvel Diyarbakır neydi, bugün bu Diyarbakır hamd olsun ne. İnancından, lisanından ,kültüründen, kılık kıyafetinden ötürü horlanamaz, ötekileştirilemez.

Bu Türkiye, vatandaşlarının güvenliğiyle, hak ve özgürlüklerini tıpkı anda sağlayabilen bir Türkiye’dir. İşte bu istikamette durmak yok yola devam diyerek bugünlere geldik. Ne darbecilerin silahlarına, ne terör örgütlerinin alçakça saldırına boyun eğdik. Rabbimize olan itimadımız ve milletimizden aldığımız dayanakla alnımız ak çıktık.

Gözyaşlarını bir arada sileceğiz

Şimdi yeni bir periyodun, yeni bir asrın izindeyiz. Cumhuriyetimiz’in birinci asrını günahıyla sevabıyla geride bırakıyoruz. Ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve atılım sayesinde bu periyodun eksiklerini değerli ölçüde telafi ettik. Artık Türkiye Yüzyılı’nı başlatıyoruz. Türkiye Yüzyılı’nı Dİyarbakır’la bir arada inşa edeceğiz. Gözyaşlarını bir arada sileceğiz.

Ülkemizin refahına göz dikenleri bir arada püskürteceğiz. Hakka ve hakikate yönelerek 14 Mayıs’ta yeni bir ulusal irade destanını birlikte yazacağız. Gelin 14 Mayıs’ta ‘Yeter, kelamda kararda milletindir’ diyerek yeni bir şahlanışa el uzatalım. Bu çağrım Diyarbakır’la birlikte 85 milyonun tamamınadır.

Türkiye Yüzyılı için daima birlikte yola devam diyor muyuz?

Bu çağrım kendisinin ve evladının geleceği için telaş duyan herkesedir. Artık o denli bir ses verin: Diyarbakır 14 Mayıs’ta ortak geleceğimize sahip çıkıyor muyuz? Diyarbakır 14 MAyıs’ta 21 yıllık kazanımlarımızı daha da ileri taşıyor muyuz? Diyarbakır 14 Mayıs’ta Türkiye Yüzyılı’nın inşaası için bismillah diyor muyuz? Türkiye Yüzyılı için daima birlikte yola devam diyor muyuz?

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Ramazan Bayramı’nda köprü ve otoyollar fiyatsız

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.