Zengin SitesiZengin Sitesi Yeni İş Fırsatları En Çok Para Kazandıran İşler

Modaseverlere İphone ile En Güzel Fotoğrafları Çekmek İçin İpuçları

App Store’da ‘Bugün’ sayfası, bugün başlayan İstanbul Moda Haftası için güncellendi. ‘Podyum Işıltısını Yakala’ hikayesinde Moda haftasını takip ederken size faydalı olacak fotoğraf ve video uygulamaları bulunuyor. 

Fotoğraflarına ışıltılar katabileceğin KiraKira uygulamasından, 2017 Yılının En iyi uygulaması seçilen Enlight Photos’a; Canlı başlıklar ve iPhone X ile Selfie sahneleri gibi araçlarla kolaylıkla videolar oluşturabileceğiniz Clips uygulamasından fotoğraflarını profesyonel düzeyde düzenleyeceğiniz Pixelmator’a kadar koleksiyonda listenen farklı pek çok uygulama önerisine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca App Store’da Günün Uygulaması olarak bugün yayınlanan, moda tutkunlarının birbirilerine stil konusunda ilham verdiği ve en son trendlere uygun kıyafetler satın aldığı bir sosyal ağ olan  Polyvore’a da göz atmayı unutmayın.

iPhone ile en iyi fotoğraf çekmenin ipuçları

Anı yakalayın. Genellikle doğru anı öngörmenin yararlı olduğunu düşünüyorum. Moda haftası gibi çok fazla tekrarın yaşandığı etkinlikler, tekniğinizle alıştırmalar yapmanız için zaman tanır. Bir arka plan bulun ve süjenizin buradan geçmesini bekleyin.

 

iPhone’daki Seri Çekim modunu kullanmak, aynı anda birden çok kare çekmenize olanak verir. iPhone’unuz seri çekimdeki en güzel fotoğrafları otomatik olarak seçer. Film rulonuzdaki seri çekim grubundan beğendiğiniz fotoğrafları da seçebilirsiniz.

Yakınlaşın. 2 adım yakınlaşmak iyi bir kuraldır. Yaklaşın, kompozisyonunuzu yeniden yapın ve çekin. Ayaklarınızı hareket ettirin. Olayın kalbine yaklaşın. iPhone kullanarak hiç fark edilmeden çekim yapabilirsiniz. Herkes telefonunu kullandığı için dikkat çekmezsiniz.

Portre Modunu Kullanın. Moda haftasında herkes ve her şey fotoğraflanıp paylaşılmak üzere hazırlanır. Bu yüzden portre moduna geçip deneme yapmanın tam zamanı. Ortam karanlıksa flaşı kullanın. Karmaşıksa arka planınızı temizleyin. Zamanınız varsa süjenizi yönlendirin. Onu temiz bir arka planın önüne getirin. Yan dönmesini isteyin. Nasıl bir sonuç elde edebileceğinize bakın Süjeniz en fazla hayır diyebilir. Anlattığınız öyküyü, bir müzik parçasıymış gibi düşünün.

4K video ayarları ne zaman kullanılır? 4K kalitesiyle saniyede 24 kare hızını sinematik bir duygu sağlamak, saniyede 30 kare hızını doğal bir his veren genel videolar çekmek, saniyede 60 kare hızını ise podyum gibi yüksek tempolu aksiyonlar için kullanın. Saniyede 60 kare hızını yavaşlatıp saniyede 30 veya 24 kare hızında oynatarak daha yavaş ve dramatik bir etki yakalayabilirsiniz. 

 

En dramatik ağır çekim efekti için, saniyede 240 kare hızında 1080p kalitesinde çekim yapın. En aksiyon dolu anın ne zaman gerçekleşeceğini tahmin edin, aksiyondan önce video çekimine başlayın ve bittikten sonra çekimi sonlandırın. Fotoğraflar uygulamasındaki Düzenle işlevini kullanarak ağır çekim özelliğini ayarlayıp yalnızca en heyecan verici aksiyon üzerinde etkinleştirin.

TimeLapse – Hızlı çekim ile tüm 20 dakikalık runway şovunu çekip 10saniyelik hızlandırılmış video olarak seyredebilirsiniz.Hızlı çekim video oluşturmak için dinamik olarak seçilmiş aralıklarla görüntü kaydı yapabilir, ardından videolarınızı hızla ve kolayca paylaşabilirsiniz. Hızlı Çekim moduna gidip deklanşör düğmesine dokunduğunuzda kameranız siz tekrar deklanşör düğmesine dokunana kadar belirli aralıklarla fotoğraf çeker.

Pozlama ve Odağı Kilitleme Kamera uygulamasında odağı ve pozlamayı kilitlemek için odaklanması gereken alana dokunup odak kutusu biraz titreşene kadar basılı tutun. Bu noktada parmağınızı yukarı ve aşağı kaydırarak istediğiniz pozlamayı ayarlayabilirsiniz.

 

Yakınlaştırma Telefoto ve yakınlaştırma lensleri arasında geçiş yapmak için 1x dairesine dokunup 2x olarak değiştirin. Her modda yakınlaştırma dairesini basılı tutun ve daha fazla yakınlaştırmak/uzaklaştırmak için hafifçe sola/sağa kaydırın. Alternatif olarak her lenste kıstırma hareketini de kullanabilirsiniz.

 

Saç ve makyaj videoları için hızlı çekim özelliğini kullanarak sürecin tamamını filme alın

Odak ve Pozlamayı Kilitleme: Runway çekerken muhtemelen sabit bir noktadan çekim yapacaksınız. Fotoğraf ve video çekerken pozlamayı ve odaklamayı sabitlerseniz tüm son süreçinde aynı ayarları korur ve sizin çekim esnasında değişiklik yapmanızı gerektirmez. Sabitlemek için ekranda çıkan kareyi AE/AF kilidini yazısı çıkana kadar basılı tuttunuz. Pozlamayı yanıdaki güneş simgesini yukarıya yada aşağıyaya doğru çekerek ayarlayabilirsiniz.

iCloud Foto Arşivini kullandığınız takdirde iPhone’unuzla çektiğiniz tüm fotoğraflarınız aynı Apple Kimliği ile giriş yaptığınız tüm diğer aygıtlarınızla otomatik olarak synch ederler. iCloud Fotoğraf Arşivi çektiğiniz tüm fotoğraf ve videoları otomatik olarak iCloud’da saklar, böylece iPhone’unuzla çekip çözünürlükten ödün vermeden iMac, MacBook yada iPad’inizle aynı istediğiniz zaman erişebilirsiniz fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz.. Aygıtlarınızdan birini kullanarak koleksiyonunuzda yaptığınız tüm değişiklikler diğer aygıtlarınıza da uygulanır.

Yeterli saklama alanınız olduğundan emin olun

iCloud Fotoğraf Arşivi’nde bulunan fotoğraf ve videolarınız iCloud saklama alanınızı ve aygıt saklama alanınızı kullanır. iCloud’a kaydolduğunuzda size otomatik olarak 5 GB ücretsiz saklama alanı verilir. Ek alana ihtiyacınız olursa 2TB a kadar depolama alanı satın alabilirsiniz.

iCloud üzerinde fotoğraf paylaşın

Eğer aynı fotoğraflara aynı anda bir çok kişiye erişim vermek ve isterseniz iCloud Fotoğraf Paylaşma ile iCloud Foto Arşivinizde albüm yaratabilirsiniz ve paylaşmak istediğiniz kişileri o albüme davet edebilirisiniz.

Clips

Canlı Başlıklar sayesinde, yalnızca sesinizi kullanarak hareketli alt yazılar ve başlıklar oluşturabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, kaydederken konuşmak. Sesinizle kusursuz bir şekilde senkronize olan metinler ekranda otomatik olarak belirir. Ardından metinleri düzenlemek, noktalama işaretleri eklemek veya başlığınızın stilini değiştirmek için klibe dokunmanız yeterli.

Filtreler / Posterler: Videolarınıza anında yeni bir karakter kazandırabilirsiniz. İsterseniz çizgi roman görünümü verin, emoji ekleyin veya Disney, Star Wars gibi birçok temada animasyonlu çıkartmalar uygulayabilirsiniz Hikayenizi daha iyi anlatabilmek için hareketli arka planlara sahip tam ekran posterler kullanın. 

Müzik : Videonuzun uzunluğuna göre kendiliğinden ayarlanan sayısız müzikle videonuzun havasını değiştirin.

SPARK CAMERA

Spark, New York Moda Haftası’nda geçirdiğiniz günlerin veya izlediğiniz gösterilerin yüksek kaliteli videolarını çekmeniz için basit ve hızlı bir yıl sunar.

 

Spark Camera’nın Öne Çıkan 5 Özelliği

Çekim: iPhone X ile etkinliklerin en önemli anlarını 1080p HD veya 4K kalitesinde kaydedin. Film rulonuzdaki fotoğrafları ve videoları, çektiğiniz tüm videolara kolayca ekleyin. 

Filtreler: 20 harika video filtremizden birini seçin. Mükemmel görünümü elde etmek için filtrenin etkisini değiştirin. 

Müzik: iTunes Müzik arşivinizdeki dilediğiniz şarkıyı ekleyin.

Düzenleme: Doğru akışı sağlamak için videonuzdaki klipleri kırpın, yeniden düzenleyin ve silin. 

Paylaşma: Videonuzu Instagram, Facebook, YouTube veya diğer sosyal medya platformlarında paylaşın. 

 

ADOBE

Lightroom CC

iPhone ve iPad’inizdeki kullanımı kolay arayüzle üstün özelliklere sahip bir görüntü düzenleyicinin gücünden yararlanın:

iPhone

-Hızlı, olağanüstü ve dinamik sonuçlar için Otomatik ayarını kullanın (Adobe Sensei görüntüyü analiz ederek zaman kazanmanızı sağlar.)

-Aygıtlar arasında hiçbir tahribata neden olmadan düzenleme yapın. İstediğiniz zaman görüntüyü orijinal haline geri çevirebilirsiniz.

Spark Post

Bir gönderi oluşturun ve gönderinizi Instagram hikayesi ya da Facebook kapak fotoğrafı olarak veya daha zahmetsiz bir şekilde çeşitli platformlarda paylaşılabilecek şekilde yeniden boyutlandırın

Gönderilerinize animasyonlar ekleyin ve doğrudan Instagram’da paylaşın ya da yayınlamak için film rulonuza kaydedin.

Gönderileriniz için Lightroom CC’den ve diğer birçok kaynaktan görüntü içe aktarın

Kendi markanızı ekleyin (Ücretli üyelik gerekir.)

Spark Page

Lightroom CC’den fotoğraf ekleyin

Adobe sizin için bu internet sitelerine yönelik barındırma hizmeti sunar 

Kendi markanızı ekleyin (Ücretli üyelik gerekir.)

 

FILMIC PRO

 

1. Odaklayın, pozlamayı ayarlayın, kaydedin Podyumda kameraya doğru yürüyen bir modeli filme alıyorsanız ve modelin tamamen odakta kalmasını istiyorsanız, odak göstergesini modelin hareketiyle birlikte hareket ettirerek onun üzerinde kalacak şekilde sürükleyebilirsiniz. Zorlayıcı ışık koşullarında çekim yapıyorsanız pozlama göstergesini pozlamak istediğiniz alanın üzerinde bırakarak çerçevenin bu bölümündeki ışık değişikliklerine dinamik olarak yanıt vermesini sağlayabilirsiniz. İstenmeyen değişiklikleri önlemek üzere odağı veya pozlamayı kilitlemek veya kilidi açmak için simgenin üzerine dokunmanız yeterli.

2. Maksimum kalite Maksimum çözünürlük ve bit hızında çekim yapmak için Ayarlar Dişlisi > Çözünürlük > 4K seçeneğine gidin > bit hızını FiLMiC Extreme’e çıkarın, pencerenin dışına çift dokunarak Ayarlar’ı kapatın.

 

3. Ses seviyelerinizin mükemmel olmasını sağlayın. iPhone X’daki FiLMiC Pro, arayüzün sağ tarafında bulunan tam boy bir ses ölçere sahiptir. En yüksek seviyede olmaması için ses seviyesini yeşil ile sarı arasında tutun ve arayüzün alt orta kısmında yer alan zaman kodu madalyonunun altındaki ince beyaz çizgiyle gösterilen ses girişi ayar çubuğunu sürükleyerek giriş ses seviyesini ayarlayın. FiLMiC Pro, iOS ile uyumlu harici mikrofonları da destekler. Seviyeleri en iyi şekilde ayarladıktan sonra kayda başlamaya hazırsınız demektir.

 

4. Kayıt sırasında tam kontrol Kayıt yapmaya başladığınızda zaman kodu sayacı çekiminizin süresini takip etmenize olanak tanır. Odak ve pozlama, canlı analizler, yakınlaştırma ve ses seviyeleri üzerinde tam kontrole sahip olmaya devam edebilir, oturumunuzu durdurmadan canlı ayarlamalar yapabilirsiniz. Aksiyona yakınlaşmak için sağ taraftaki yakınlaştırma ayar düğmesini kullanabilirsiniz. Bu ayar düğmesi hıza duyarlı olduğu için ne kadar yavaş sürüklerseniz yakınlaştırma o kadar sinematik ve ağır bir etkiye sahip olur. Kaydınızı sonlandırmak için kayıt düğmesine tekrar basmanız yeterli.

5. Gözden Geçirin, Kaydedin ve Paylaşın Kaydettiğiniz klibi oynatmak veya Fotoğraflar uygulamasıyla paylaşmak için Oynat düğmesinedokunup FiLMiC Arşivi’ne erişin. Buradan klibinize dokunarak ekranı kaplayacak şekilde açıp klibi tekrar izleyebilir veya gerek gördüğünüz renk düzenlemelerini uygulayabilirsiniz. Kapatmak için sağ üstteki X simgesine dokunursanız çoklu seçim düğmesine dokunup bir veya daha fazla klibi vurgulayabilir, ardından Film Rulosu’na Kaydet düğmesini seçip içeriğinizin sosyal medyada paylaşılmaya hazır olması için doğrudan Fotoğraflar uygulamasına kaydedebilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

izmit escort kocaeli escort
istanbul escort esenyurt escort
yalova escort
escort ankara
yeni meslekler 2019,
iskenderun escort, iskenderun escort, iskenderun escort, hatay escort, iskenderun escort, iskenderun escort, iskenderun escort, iskenderun escort, iskenderun escort, iskenderun escort, iskenderun escort, iskenderun escort, antakya escort, antakya escort, bursa escort, bursa escort, hatay escort, diyarbakır escort, diyarbakır escort, elazığ escort, elazığ escort, arsuz escort, arsuz escort, denizli escort, denizli escort, denizli escort, denizli escort, denizli escort, denizli escort, denizli escort, denizli escort, denizli escort, denizli escort, denizli escort, denizli escort, denizli escort, denizli escort, denizli escort, denizli escort, denizli escort, denizli escort, denizli escort, adana escort, adana escort, adana escort, adana escort, adana escort, malatya escort, malatya escort, eskişehir escort, eskişehir escort, manisa escort, izmit escort, izmit escort, izmit escort, izmit escort, izmit escort, izmit escort, izmit escort, izmit escort, izmit escort, ısparta escort, ankara escort, ankara escort, gaziantep escort, gaziantep escort, gaziantep escort, seks hikayeleri, erotik hikayeleri, erotik seks hikayeleri, sakarya escort, sakarya escort, sakarya escort,
escort bursa bursa escort izmit escort, pendik escort ankara escort eryaman escort kızılay escort tuzla escort escort bursa, kocaeli escort bursa escort, çankaya escort görükle escort, bursa escort, bursa escort bayan, maltepe escort, istanbul escort, escort bayan, ataşehir escort bayan, karasu escort, şişli escort, mobil porno izle, porno izle, brazzers porno, porno izle, escort bursa,