yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,

güzellik salonu açmak için gerekli belgeler 2017

güzellik salonu açmak için gerekli belgeler 2017güzellik salonu açmak için gerekli belgeler 2017.

Güzellik işinde her vakit başarılı olmayı mı hayal ettiniz? Kendi güzellik salonunuzu açmak istiyorsanız işte size birbirinden kıymetli ipuçları:

Güzelllik Salonu Nasıl Açılır?
Öncelikle ruhsat alabilmek amacıyla lüzumlu şartlar spor haberleri  nelerdir öğrenin. Ne yazık ki, bir işi yönetmek demek bürokratik formalitelerle ve evrak işleriyle uğraşmak demektir. İşte ilgi etmeniz gerekenler;

İşletme ruhsatı alın. Türkiye’de tüm işletmeler bu ruhsatı alabilmek zorundadır. Daha çok yardım alabilmek amacıyla alakalı resmi kurumlarla görüşün.

Tüm personelinizin ( kuaför, güzellik uzmanı, manikürcü, vb. )işletmenizde icra edeceği işe göre diplomalarının ve kurs belgelerinin olması gerekir.

Salonunuzun sıhhat denetiminden geçtiğinden emin olun. Para cezası ya da daha da kötüsü salonunuzun kapatılmasını engellemek amacıyla, salonunuzun tertemiz olmasından ve resmi kurumlar doğrulusunda hazırlanan yönetmeliklere ideal olmasından emin olun.

Salonunuz amacıyla doğru yeri seçin. Yer seçimi işletmenizin başarısında kritik ciddiye sahiptir. Aşağıdaki öğeleri ciddiye alın:

Yaya trafiğinin yoğun bulunduğu   haberler mekanları seçin. Kalabalık sokaklar, alış veriş merkezleri ya da insanların sık ziyaret ettiği ( marketler gibi ) yerlere yakın olan alanlar idealdir.

Ulaşımı basit yerleri araştırın. Eğer salonunuza giden yolda park bozukluğu varsa ve trafik sıkışıksa insanlar güzellik salonunuza gelmek amacıyla çaba göstermezler.

Rekabetten kaçının. Kendinizi başka salonların  son haberler yanısıra konumlandırmayın, birbirinizin işini baltalarsınız. Bunun yerine, birkaç blok süresince tek salon olacağınız bir yer bulmaya çalışın.

Nitelikli ve eğitimli personel alın. Kozmetik işlemler eğitimsiz personel doğrulusunda yapılırsa müşterilerde sıhhat sorunları meydana çıkabilir. Güzellik uzmanlarının ve başka personelin iyi eğitimli ve nitelikli şahıslardan oluşması çok mühim.

Unutmayın, salon sahibi olarak   personelin yeterli düzeyde eğitimli olmasını ve yasenean her prosedürü anlamalarını sağlamak sizin sorumluluğunuzdur.

Güzellik eksperine tedaviyi anlatarak deneyim kazandırabilirsiniz. Fakat gerçek bir eğitim olmadan işlemlerin inceliklerinden ve sakıncalı kısımlarından habersiz olacaktır.

En kısa vakitda, kısa ama açık salon kuralları kitapçığı hazırlayın ve her çalışana işe başladıkları vakit bir adet verin. Bu dokümanlar internette rahatlıkla bulunabiliyor. Daha sonra bu dokümanları kendi işletmenize uyarlayabilirsiniz. Eğer başlangıçta işe bu şekilde başlarsanız sizi uzun vadede fazlası baş ağrısından kurtaracaktır.

Güzellik Salonu Açma Maliyeti
Ne kadar paraya gereksiniminiz bulunduğunu hesaplayın. Bunun amacıyla güzelllik salonunuzun maliyetini belirleyecek olan fazlası etkeni incelemeniz gerekmektedir. Yeni iş kurmak gerektiğince maliyetli olabilir ve girişimcilerin fazlası ilk bir – iki sene kâra geçemezler. İşte göz önünde bulundurmanız gerekenler:

Güzellik salonunuzu açmak ve büyütmek amacıyla sermayeyi siz mi sağlayacaksınız? Aylık masraflar amacıyla ne kadara gereksiniminiz bulunduğunu, yastık altında ne kadar birikiminiz bulunduğunu ve suyun üzerinde kalabilmek amacıyla her ay ne kadar kazanmanız lüzumluliğini hesaplayın.

Güzelllik salonunuzun bütçesiyl alakalı çözümler üretin. Salonunuzu çekip çevirebilmek amacıyla her ay ne kadar paraya gereksiniminiz bulunduğunu hesaplayın. Kira, maaş bordroları, ruhsatlar, işletme malzemeleri ve acil hal birikimleri buna dâhildir.

Sunacağınız hizmetlerden ne kadar ücret talep edeceğinizi belirleyin. İşletme bütçenizi eskiden bildiğiniz amacıyla salonu hey ay ne kadar parayla döndürebileceğinizi bilirsiniz. Fakat kar edebilmek amacıyla bundan çoksına gereksiniminiz var. Bir hafta içersinde ne kadar hizmet verebileceğinizi ( saç kesimi, boya, manikür ve aynısı gibi ) hesaplayın. Para kazanabilmeniz amacıyla bu hizmetlerden ne kadar ücret talep edeceğinizi hesaplayın.

Unutmayın ki kar etmek amacıyla müşterilerinizden çok ücret talep etmemelisiniz. Aksi takdirde müşterilerinizi kaçırabilirsiniz. Hem müşterileriniz amacıyla adil olacak hem de sizin amacıyla kazançlı olacak bir fiyat politikası belirlemelisiniz.

Diğer salonların ne kadar ücret aldığı konusu ile alakalı bir fikriniz olsun. Bölgenizdeki benzer salonlara göz atın, ne kadar ücret aldıklarını not edin. Ücretleriniz başka salonlarla benzer Aralıkta olmalıdır.

Küçük işletme kredisine mi gereksiniminiz var? Bankadaki müşteri temsilcisinden randevu alın. Planlama konusu ile alakalı size yol göstermesini rica edin. Gitmeden evvelce salonunuzu nasıl kar ettirmeyi düşündüğünüzü gösteren bir rapor hazırlayın. ( eşi benzeri olmayan bir hizmet sunmanız sebebiyle ya da bölgenizde yeterli salon olmaması sebebiyle )

Vergileri nasıl ödeyeceğinizi hesaplayın. son dakıka  Küçük işletme vergisi ödemek bireysel vergi ödemekten farklıdır. Bu amaçla nelere gereksiniminiz bulunduğunu eskiden hesapladığınızdan emin olun.

Güzellik Salonu Açma Şartları
a)En az 75 m2 kapalı kısmı olacaktır.

b)Manikür,pedikür,epilasyon,makyaj yapılması.

c)MEB’ait özel kurslardan ve okullardan mezun bulunduğuna dair sertifika ya da diploması olması şarttır.(İşyeri sahibi ya da çalışanlara ait)

d)Sertifikalı çalışanlar amacıyla sözleşme akti yapılması.

e)Saç kesimi ve cilt bakımı vermeyeceğine dair taahhütte bulunması.

f)Manikür ya da pedikür,epilasyon makinalarının dezenfeksiyonu amacıyla dezenfeksiyon aletinin bulunması (OTOKLAV) şarttır

g)Wc bulunması.(Wc nin bedensel engellilerinde kullanabileceği şekilde düzenlenecek.)

h)Kabinleri gösterir proje (Kroki ) bulunması şarttır. Merkez Sıhhat ocağından izin alınması

güzellik salonu açmak için gerekli belgeler 2017

1-Nüfus cüzdanı sureti ve ikametgah senedi .(muhtarlık tasdikli)

2-2 adet fotoğraf

3-Tapu fotokopisi.

4-Yapı kullanma izni kağıdı.

5-Kiralıksa kira mukavelesi aslı ya da Noter tasdikli sureti.

6-Vergi levhası fotokopisi.

7-İlgili Esnaf odası ya da Ticaret odası kaydı fotokopisi. (Alanya)

8-Ustalık belgesi meslek dalına göre.

9-Sigorta ya da bağ kur belgesi ,yada emeklilik cüzdanı fotokopisi.

10-Çöp konteynır alıncak ve faturası.

11-İşyerinde su abonesi kartlı sayaç takılacak

12-Aynı adrese daha evvelce verilmiş açma ruhsatı varsa Belediyeye geri iade edilecek.

13-İtfaiyeden yangın önlemi alınmıştır raporu.

14-Emniyete kimlik bildiriminde bulunduğuna dair kimlik bildirimi belgesi fotokopisi.

15-İmza sirküleri,Ticaret Sicil gazetesi fotokopisi (Şirket olması halunda )

16-C.Savcılığından yeni tarihli sabıka kaydı (sabıkası olanlar mahkeme kararları ile birlikte)

NOT:Yukarıda belirtiler belgeler ve dilenen kriterler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Kesin bulgular amacıyla işyeri açma ruhsatı servisine
müracaat edilmesi ve daha geniş bilgi alınması gerekir.

Müşterileri Karşılama
Temiz ve itimatilir bir bölge hazırlayın. Güzellik salonları müşterilerine temiz, itimatilir ve rahatlatıcı bir bölgeda süratli ve profesyonel hizmet sunarlarsa başarılı olurlar.

Hijyenik bir bölge müşterileri yine ve yine salonunuza çekebilmenizdeki en mühim unsurlardan biridir. Havlularınızın, ayak yıkama küvetlerinizin ve yıkanan başka malzemelerinizin temiz olmasından ve kokmadığından emin olun.

Aletleriniz steril ve son teknolojiye ideal olsun. Müşterileriniz üzerlerinde kullandığınız ürünlerin ve aletlerin itimat edilir ve birinci sınıf nitelikte olmasından emin olmak isterler. Eğer müşterilerinizi enfeksiyon risklerinden koruyamazsanız, hem parasal olarak zarar görürsünüz hem de itibarınızı yerle bir edersiniz.

Rahatlatıcı bir bölge yaratın. Hafif müzikler çalın, hafif bir ışık kullanın ve çalışanlarınızın kendi aralarında konuşmalarını en aza indirin.

Geniş bir hizmet ağı sunun ( isteğe bağlı ). Sadece bir ya da iki hizmet çeşidi yayınlayan yerlere göre geniş bir hizmet ağı sunmasız kuşkusuz ki size büyük bir üstünlük sağlayacaktır. Birçok müşteri saçlarının, manikürlerinin ve cilt bakımlarının yapılması amacıyla üç ayrı yere gitmek yerine tüm bu hizmetleri tek bir yerde alabilmek isterler.

Tek bir alanda uzmanlaşıyorsanız ( numune olarak saç ) kendi işletmenizi başkalarından ayırarak, müşterilerinize bu alanda en iyisi bulunduğunuzu gösterin.

Müşterilerinizi memnun edin. İşletmenizin, saç ve salon işlemlerini kaliteli yaptığına dair iyi bir ün kazanması ve bunu devam ettirmesi çok mühimdir. Bu sayede müşterileriniz size gelmeye devam edecektir.

Ağızdan ağza reklam bir güzellik salonu amacıyla en iyi pazarlama aracıdır. Eğer bir müşteri sonuçtan memnun olursa, salonunuza yine gelecektir. Sonuçta bu bir itimat meselesidir. Memnun müşteriler ardından ailelerine, arkadaşlarına ve meslektaşlarına reklamınızı yaparak size yardımcı olabilirler. Salonunuzun harika görüntüsü ve sağladığı üstün personel hizmeti haberleri basitçe yaseneacaktır.

Müşterilerinizin etkileşim bulgularini alın. ( elektronik posta adresleri ya da cep telefonu numaraları ) Eğer bilgisayar sisteminiz varsa kampanya haberlerinizi, yeni ürün ya da hizmetlerinizi basitçe mesaj ya da mail olarak müşterilerinize gönderebilirsiniz.

İpuçları
Bu bir güzellik işi ve sizden beklenilen de iyi görünmenizdir. İyi görünerek çalışanlarınıza da numune olmalısınız.

Hem ürünlerle alakalı bilgi ve yeteneklerini geliştirmeleri hem de trendlerin fakında olmaları amacıyla personelinize derli toplu olarak eğitim kursları verin.

Başlangıçta çalışanlarınıza yüksek maaşlar veremeyebilirsiniz ama kendilerini iyi hissetmeleri amacıyla yapabileceğiniz pek çok şey var. Mesai saatlerini ve izin günlerini karşılıklı düşünce alış verişinde bulunarak planlayın. Yoğun vakitlerde çoktan mesai yapan personelinizi ödüllendirin. Ayda iki ya da üç kere personel günü yapın. Örneğin piknikler düzenleyebilirsiniz. Bu gibi organizasyonlar kuvvetli bir grup ruhu yaratmanıza yardımcı olur. Komisyona dayalı bir sistem başlatın. Böylece çalışanlarınız müşterileri arttırmaya yönelik motive olacaklardır. Kendi maaş ve tatil sisteminizi başlatın. Böylece çalışanlarınız maaşlarını saatinde ve gününde alabilir ve kendilerine tanınmış izinlerini denetim edebilirler. Bunlar ufak şeyler ama çalışanlarınız amacıyla büyük farklar yaratacaktır.

Çalışanlarınız arasında aylık yarışmalar düzenleyin. Bedava ürünlerden bir günlük izne kadar detaylı armağanlar verin. Senelik yarışmalarda da ücretsiz kış tatili ile ödüllendirebilirsiniz.

Uyarılar
Kurallar kitapçığınız, iyi bir maaş sisteminiz ve personel sözleşmeleriniz olsun. Sözleşmelerin sahip olunan çalışan yasalarıyla uyumlu bulunduğunuzdan emin olun. Eğer evraklarınızı derli toplu tutarsanız ardından rastgele bir anlaşmazlık çıkarsa üstesinden gelmeniz çok daha basit olacaktır.

Kazalar ve kötü işlemler neticesi işletmenizin ve sizin maruz kalabileceğiniz yükümlülüklerin farkında olun. ( kaşıntıya sebep olmaktan zarar görmüş bir saça mumlama prosedürü yapmaya kadar ) Sigorta şirketinizin hazırladığı poliçeler sizi ve işletmenizi müşteri şikâyetlerinden kaynaklanabilecek yükümlülük ve hukuk davalarından savunuyor mu denetim edin. Kalite Zengin Sitesi, Zengin Siteleri, Yeni iş Fikirleri 2018, Yeni Meslekler 2018, Para Kazanma Yolları.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

evde dikiş dikerek para kazanmak

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.