yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,

Türkiye, dünyadaki birinci 20 reklam pazarı ortasında yer alıyor

Dünya Reklamverenler Federasyonu (WFA) CEO’su Stephan Loerke, Türkiye’nin şu anda dün­yadaki birinci 20 reklam pazarı ortasında yer aldığını ve son 20 yılın ortalaması alındı­ğında, global reklam paza­rındaki büyümenin yıldan yıla kabaca yüzde 5 civarın­da olduğunu belirtti.

“En son varsayımımız, rek­lam harcamalarının global olarak yüzde 4 ila 4.5 ara­sında bir büyüme göstere­ceği tarafında. Bu da son 10 yıldaki global ortalamanın biraz altında” diyen Loerke, ekonomik belirsizlikler ne­deniyle markaların vakit zaman yatırım yapmakta tereddüt ettiğine işaret et­ti, yıl sonuna yanlışsız reklam harcamalarında bir hızlan­ma görüleceğini vurguladı.

Türkiye’nin son yıllarda büyüklük açısından âlâ bir ilerleme kaydettiğini ak­taran Loerke, “Kahraman­maraş merkezli deprem­ler nedeniyle bir belirsizlik var. Hasebiyle tüm bunla­rın projeksiyonlar üzerin­de tesiri oluyor. Lakin ge­nel olarak, Türkiye’nin bu kesimde önümüzdeki yıl­larda çok kıymetli olan bir büyüme potansiyeli kelam ko­nusu. Türkiye’de de küre­sel gayeleri olan çok sayıda marka var. Önümüzdeki yıl­larda bunu artırma potan­siyeli olduğunu düşünüyo­ruz. Türkiye’de var olmaya ve bu markaları artırmaya devam edeceğiz” açıklama­sını yaptı.

Loerke, WFA’nın kurum­sal üyelerinin büyük ölçüde Avrupalı ve Kuzey Ameri­kalı olduğunu ve son 10 yıl­da kurumsal üyeliklerin ya­pısında büyük bir değişiklik olduğunu lisana getirdi.

Dünya Reklamverenler Federasyonu’na Çin, Mek­sika, Güney Afrika, Orta Doğu, Türkiye ve gelişmek­te olan pazarlardan katılan çok sayıda marka olduğunu lisana getiren Loerke, “Önü­müzdeki iki ya da üç yıl için­de üyeliğimizdeki Türk markalarının sayısını en az üç katına çıkarma potansi­yeline sahip olduğumuzu düşünüyoruz ve bunun için çalışacağız” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Alman iktisadı, birinci çeyrekte teknik resesyondan “kıl payı” kurtuldu

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.